View Single Post
Old 05-20-2009, 08:45 PM   #1
awagsFare

Join Date
Oct 2005
Posts
567
Senior Member
Default
Also, most people in those areas don't eat food they have to prepare, they will generally eat high calorie ready made foods. This is from my own observations. Groceries would generally run me to 40 a week, or 160 a month.

5 bucks a day x 30 = 150 a month.

Eating out once a day, actually saved me money, as well as about 8 hours a week. 8x10 = 80 dollars of time.
awagsFare is offline


 

All times are GMT +1. The time now is 10:28 AM.
Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design & Developed by Amodity.com
Copyright© Amodity